Kontaktpersoner i Sverige

 

Försäljning

Pontus Adolfsson
Pontus Adolfsson

Gruppledare kundsupport och inköp
Direkt: 0499-271 71
Mobil: 070-224 02 83  
pontus.adolfsson@bevi.com

 
 
 
Mikael Olofsson
Mikael Olofsson

Försäljning lindningsmaterial 
Direkt: 0499-271 97
mikael.olofsson@bevi.com

 
Rikard Eriksson
Rikard Eriksson

Teknisk support, Blomstermåla 
Direkt: 0499-271 25
rikard.eriksson@bevi.com

 
 

Försäljning region Syd

Försäljning i region Skåne, södra Halland, Blekinge, sydöstra Småland, Öland och Gotland.

Patrik Ekelund
Patrik Ekelund

Kundsupport
Direkt: 0499-271 74
patrik.ekelund@bevi.com

 
 
 

Försäljning region Sydöst

Försäljning i östra Kronobergs län, norra Kalmar län, Närke, östra Västergötland och Östergötland.

Mite Danielsson
Mite Danielsson

Kundsupport
Direkt: 0499-271 18
mite.danielsson@bevi.com

 
 
 

Försäljning region Väst

Försäljning i Bohuslän, norra Halland, östra Kronobergs län,  Dalsland, Värmland och västra Västergötland.

Daniel Tillberg
Daniel Tillberg

Kundsupport
Direkt: 0499-271 23
daniel.tillberg@bevi.com

 
 
 

Försäljning region Mitt

Försäljning i Stockholm, Södermanland, Uppland, Västmanland, Gästrikland och Dalarna. 

Patrik Ekelund
Patrik Ekelund

Kundsupport
Direkt: 0499-271 74
patrik.ekelund@bevi.com

 
 
 

Försäljning region Nord

Försäljning i norra Sverige från postnummer 82x xx och uppåt. 

Mattias Lundholm
Mattias Lundholm

Försäljning region Nord
Direkt: 090-70 44 39
Mobil: 070-368 68 81
mattias.lundholm@bevi.com

 
Gunnar Ekström
Gunnar Ekström

Försäljning region Nord
Direkt: 090-70 44 34
Mobil: 070-548 58 80
gunnar.ekstrom@bevi.com

 
 
Mikael Isberg
Mikael Isberg

Regionchef/Försäljning region Nord
Direkt: 090-70 44 37
Mobil: 070-621 08 44
mikael.isberg@bevi.com

 
Michael Jansson
Michael Jansson

Försäljning pumpar och pumpservice
Direkt: 090-70 44 38
Mobil: 072-222 28 81
michael.jansson@bevi.com

 

Produktspecialister

Jörgen Danielsson
Jörgen Danielsson

Produktchef elmotorer
Direkt: 0499-271 26
Mobil: 070-667 77 73
jorgen.danielsson@bevi.com

 
Anders Holgert
Anders Holgert

Produktchef transmission
Direkt: 0499-271 28 
Mobil: 076-829 51 70
anders.holgert@bevi.com

 
 
Pontus Adolfsson
Pontus Adolfsson

Produktchef Ex-motorer
Direkt: 0499-271 71
Mobil: 070-224 02 83
pontus.adolfsson@bevi.com

 
Mats Johansson
Mats Johansson

Produktchef kraftelektronik
Direkt: 0499-271 27
Mobil: 076-829 51 25
mats.johansson@bevi.com

Lars Petersson
Lars Petersson

Teknisk försäljning, service och specialprojekt
Direkt: 0499-271 15
lars.petersson@bevi.com

 
Mikael Olofsson
Mikael Olofsson

Produktchef lindningsmaterial
Direkt: 0499-271 97
Mobil: 070-583 38 87
mikael.olofsson@bevi.com

 

Inköp

Lars Petersson
Lars Petersson

Teknisk försäljning, service och specialprojekt, Blomstermåla
Direkt: 0499-271 15
lars.petersson@bevi.com

 
bevi-erik-edstrom-2019.jpg
Erik Edström

Servicechef, Blomstermåla
Direkt: 0499-271 53 
erik.edstrom@bevi.com

 
Michael Jansson
Michael Jansson

Serviceledare, region Nord
Direkt: 090-70 44 38
Mobil: 072-222 28 81
michael.jansson@bevi.com

 

Marknadskommunikation

Ann-Charlotte Björkegren
Ann-Charlotte Björkegren

Marknadskommunikatör
Direkt: 0499-271 12
Mobil: 070-537 44 43
ann-charlotte.bjorkegren@bevi.com

 
 

Ledning

 
Åke Nyström
Åke Nyström

Teknik- och produktionschef
Direkt: 0499-271 40 
Mobil: 070-654 38 37
ake.nystrom@bevi.com

 
 
 
Henric Eriksson
Henric Eriksson

Kvalitet och Processutveckling
Direkt: 0499-271 17
Mobil: 070-537 43 83
henric.eriksson@bevi.com

 
 

Kontakta oss